مجازی سازی

طراحی سایت در کرج,خدمات شبکه,پشتیبانی شبکه,خدمات کامپیوتر,هاست کرج,سئو کرج,دوربین مدار بسته کرج,طراحی وب کرج,نصب شبکه کرج,میزبانی وب کرج

گروه فنی مهندسی لیان با بهره گیری از مهندسان جوان و متخصص در زمینه مجازی سازی و مجازی سازی سرور، آماده طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی زیر ساختهای مجازی مبتنی بر VMware Esxi  است .vmware1

نرم‌ فزارها اصولاً مجازی هستند چون ذات آنها فیزیکی نیست. از اینرو می‌توان گفت مجازی سازی در اکثر اوقات شکل نرم‌ افزاری دارد؛ که البته بر روی یک سخت‌افزار خاص اجرا خواهد شد. طراحی و شبیه‌سازی انواع سوییچ‌ها، روترها، سرورها و … از این دسته‌اند.  شرکت‌ هایی نیز در زمینه تولید سیستم‌های مجازی مشغول به کارند نظیر شرکت مایکروسافت با سیستم Hyper-V و یا سیستم‌های مبتنی بر هسته لینوکس از جمله ESX.

مزایای مجازی سازی
تکنولوژی مجازی سازی (virtualization) باعث ایجاد ارزش افزوده در سازمان شده و مزایای بسیاری دارد.

از جمله:
۱- صرفه جویی در هزینه های مستقیم و غیر مستقیم.
۲- استفاده بهینه از منابع سخت افزاری سازمان و بالابردن بهره وری.
۳- تجمیع سرویسهای سازمان در یک یا چند سرور، که باعث ایجاد مدیریت متمرکز و امنیت بالا میشود.
۴- تسریع در پیاده سازی سرویسهای مختلف و ایجاد سریع سرویسهای جدید در جهت افزایش کسب و کار سازمان.
۵- پشتیبانی از سیستمها و سرویسهای قدیمی موجود در سازمان.
۶- یکپارچه سازی منابع سخت افزاری سازمان.
۷- ایجاد محیطهای تست و گسترش سیستمها بدون ایجاد وقفه و بدون داشتن ریسک.
۸- پایین آمدن هزینه های نگهداری و نیروی انسانیCooling , Powering .
۹- ارائه ماشینهای مجازی به جای ماشینهای فیزیکی و اجرای سیستم عاملهای مختلف روی یک هاست فیزیکی.
(High Availability)
۱۰-دسترس پذیری بالا
۱۱- بالا بودن ضریب امنیتی ماشینهای مجازی.

انواع روشهای مجازی سازی در شبکه
مجازی سازی سرور

 تجمیع تعداد زیادی سرور فیزیکی در تعداد محدودی سرور فیزیکی(یا فیزیکی در مجازی) نرم افزار مجازی سازی سرور مابین سرور فیزیکی و سیستم عامل قرار می گیرد و اجازه می دهد چندین ماشین مجازی را بر روی سرور فیزیکی مشابه اجرا کنیم.

مجازی سازی دسکتاپ

 جهت انتقال دسکتاپ کاربران نهایی از کامپیوتر شخصی به “فضای ابری” استفاده می شود. به کلامی دیگر، دسکتاپ کاربران نهایی، مجازی می شوند و آنها می توانند بوسیله مثلا تین کلانیت ها به دستکتاپشان دسترسی پیدا کنند. در این حالت سیستم عامل مورد استفاده از سخت افزار مستقل می شود. و ازاین پس شما می توانید بر روی سیستمی که تا به حال قادر به نصب ویندوز۷ نبودید این سیستم عامل را نصب نمایید.

مجازی سازی نرم افزار

 این روش جهت بسته بندی نرم افزار به کار می رود. به واسطه این روش می توانید نرم افزار مورد نظر را در هر جایی که می خواهید استفاده کنید. نکته ی کلیدی در این روش تجمع کلیه ی فایلهای نرم افزار در یک فایل اجرایی می باشد. در این روش فایل مورد نظر از سخت افزار مستقل می شود.

مجازی سازی Storage

 این روش جهت مجازی سازی SAN storage به کار می رود.

مجازی سازی I/O

 این روش جهت کاهش تعداد کابلهای I/O مورد استفاده قرار می گیرد.

مجازی سازی شبکه

 جهت ایجاد شبکه های مجازی داخل سرور به کار می رود تا موجب به پیوستن ماشین های مجازی به هم و شکل گیری Virtual Security Zone شوند. وقتی اکثر افراد (بخصوص کسانی که تازه به دنیای مجازی سازی پیوسته اند) به مجازی سازی فکر می کنند، اکثرا به مجازی سازی سرورها می اندیشند.

در بین محصولات مجازی‌سازی محصولات شرکت VMware در مقابل شرکت‌های رقیب اصلی Microsoft ،Citrix  و IBM  بیشترین استقبال را بین استفاده‌کنندگان از مجازی‌سازی بدست آورده است. محصولاتی که VMware ارائه کرده دارای امکانات بیشتر و کارایی بالاتر بوده‌اند، بر اساس آمار، درصد استفاده از محصولات این شرکت برای مجازی‌سازی بیش از ۷۰% می‌باشد

مجازی سازیبرای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.