سئو

سئو,بهینه سازی سایت

معنی سئو :

کلمه seo یا سئو مخفف Search engine optimization است که معنی کلمه به کلمه آن بهینه سازی موتور جستجو و در حقیقت به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد.
به طور دقیق تر سئو (Seo) به مجموعه عملیات برای یک وب سایت گفته می شود، که بتوان بوسیله ی آنها رتبه ی نمایش سایت را در موتور های جستجو (مانند گوگل ، یاهو و …) ارتقاء داد تا لینک های سایت را در جستجو های آنها در صفحات و سطر های بالاتر نمایش دهند اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر معروف شاید بتوان گفت که تقریبا همه افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار هم که شده واژه سئو ( SEO ) را شنیده اند.

seo

علم سئو

SEO چیست؟

معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی سایت برای موتور جستجو می باشد. SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی سایت این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. برخی کلمات مورد بحث در سئو عبارتند از

متا تگ‌های سئو

سئو وب سایت

دایرکتوری های سئو

موتور جستجو سئو

عنکبوت سئو

روبات سئو

اسپایدر سئو

خزنده سئو

توضیحات سئو

به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.
علم بهینه سازی سایت برای موتور جستجو ( سئو ) در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند. موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمی کنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی سایت ( سئو ) انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی یا سئو کنند.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب می کنید، شما باید از این طراح درباره بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود. لینک‌های ورودی لینکهای خارج شونده لینک دوجانبه لینک های تبادلی سئو نقشه سایت آمار سایت بالابردن آمار سایت الگوریتم جستجو ارتقاء رتبه سایت سئو گوگل سئو یاهو محتوی

سئو,بهینه سازی سایت,بهینه سازی وب سایت,seoسئو

● چرا سئو SEO مهم است؟!

چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو ( سئو ) مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند: برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند. ۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند. ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند. طبق آخرین تحقیقات بیش از ۲۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور انگلیس انجام می گیرد. تقریبا ۷۰ درصد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود. ۵.۳ بیلیون از وب سایت با هم بر سر رقابت پول هستند، اما واقعیت این این است که فقط کسرهای از یک درصد به صفحه اول می رسند.

سئو,بهینه سازی سایت,بهینه سازی وب سایت,seo
سئو
چه کسانی به سئو نیاز دارند ؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید سئو SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که سئو SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند . امروزه سئو به قسمت جدایی نا پذیر طراحی سایت تبدیل شده و در همه مباحث مورد توجه قرار میگیرد از جمله :

سئو در نقشه گوگل

سئو در عنوان

سئو در توضیحات سایت

سئو در محتوا

سئو در ظاهر لینکها

سئو در برچسبها

سئو در شبکه های اجتماعی

 

خدماتی که لیان ارایه می‏ دهد:

رساندن رتبه سایت به ده تای اول، و یا دقیقا کسب رتبه یک

  • ارزیابی سایت و تحلیل سایتهای رقیب
  • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
  • ویرایش و بازنویسی محتوای سایتها با هدف جذب مخاطب و کسب رتبه بالا
  • بهینه سازی محتوا، ساختار و کدهای سایت
  • دریافت لینک از سایتهای دیگر
  • افزایش ترافیک سایت با روشهای پایدار و هدفمند
  • افزایش رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو

اگر جایگاه بهتری برای سایت و برند خود می خواهید؛ با ما تماس بگیرید.