انواع دوربین مداربسته IP

انواع دوربین مداربسته IP

مانند دوربین مداربسته آنالوگ تجهیزات  دوربین مداربسته شبکه نیز دارای رنج وسیعی از محصولات متفاوت هستند. این محصولات با توجه به کاربردهای متفاوت دوربین های مداربسته طراحی شده اند و تا حد زیادی مشابه محصولات ارائه شده در سیستم انالوگ می باشند در این مقاله ما شما با انواع دوربین مداربسته IP آشنا خواهید شد .

دوربین مدار بسته شبکه ثابت :

به طور کلی دوربین های ثابت پرکاربردترین نوع دوربین های مورد استفاده در سیستم های مداربسته را تشکیل می دهند. دلیل اصلی این موضوع هزینه پایین و ثبات بسیار بالای این دوربین هاست.

دوربین مدار بسته شبکه دام :

دوربین های به شکل نیم دایره که به طور تخصصی برای استفاده در محیط های مسقف مانند محیط های تجاری، اداری یا مسکونی طراحی شده اند. استفاده از این دوربین ها برای محیطهای صنعتی توصیه نمیشود.

دوربین مدار بسته شبکه دید در شب:

استفاده از دوربین های دید در شب شبکه به دلایل مختلف در دوربین های شبکه خیلی رایج نیست. با این حال دوربین های با قبلیت های دید در شب و بیرونی به صورت محدود در نوع های شبکه تولید می شوند.

دوربین مداربسته شبکه باکس :

از انجا که انواع دوربین مداربسته IP در کاربردهای صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند استفاده از دوربین های شبکه از انواع دیگر این دوربین های رایج تر است .

دوربین مداربسته شبکه مینیاتوری ( دوربین مخفی ) :

 ساخت دوربین مداربسته شبکه در ابعاد کوچک با محدودتهای مختلف فنی همراه است و از این جهت دوربین های شبکه کوچک به مراتب کمتر از دوربین های انالوگ کوچک در دسترس هستند.

دوربین مدار بسته شبکه PTZ :

استفاده از دوربین های PTZ شبکه به علت تفاوت قیمت کم انها با انواع انالوگ تا حد زیادی مرغون به صرفه است. دوربین های PTZ دوربین هایی هستند که قابلیت هایی مانند زوم کردن یا چرخش دوربین را برای کاربر ایجاد می کنند. استفاده از این دوربین ها معمولا در فضاهای نسبتا بزرگ رایج است.

دوربین مدار بسته شبکه بی سیم

استفاده از دوربین مداربسته بیسیم انالوگ به جز در کاربردهای محدود و در محیط های کوچک به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این دوربین های از منظرهای متفاوت بسیار بی ثبات هستند. در نقطه مقابل دوربین مدار بسته بیسیم شبکه بسیاری از اشکالات دوربین های انالوگ را ندارند و عملکرد به مراتب با ثبات تری را در سیستم مداربسته خواهند داشت.

* یاد آوری

در بالا با انواع دوربین مداربسته IP آشنا شدید اما پی از آن  طبقه بندی سیستم مداربسته از نظر نوع سیستم مداربسته را به شما یاد آوری می کنیم .

سیستم های مداربسته از نظر نوع به دو دسته متفاوت آنالوگ و شبکه تقسیم می شوند:

سیستم مداربسته انالوگ :

ساده، ارزان و غیر حرفه است. این سیستم همچنان به علت قیمت پایین بخش زیادی از بازار دوربین های مداربسته را تشکیل می دهد.

دوربین مداربسته تحت شبکه :

پرهزینه، باکیفیت و حرفه ای است. این سیستم ها در طول زمان جایگزین سیستم های انالوگ می شوند.

طبقه بندی سیستم مداربسته از نظر برند تجهیزات

برندهای متفاوتی در بازار وجود دارد. یکی از بهترین راه های شناخت برندها تحقیق اینترنتی در رابطه با انهاست. سعی کنید پیش از انتخاب هر برندی کمی در رابطه با آن اطلاعات کسب کنید. به سایت شرکت تولید کننده سر بزنید و از وجود مدل های مورد نظر خود در وبسایت شرکت اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که می خواستید در رابطه با خصوصیات برندی خاص اطلاعات تخصصی به دست اورید می توانید با ما تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان استفاده کنید.

طبقه بندی دوربین های مداربسته از نظر نوع و کاربری

دوربین های مداربسته در انواع خیلی متفاوتی تولید می شوند. هر نوع دوربین با توجه به کاربری آن در محیطی خاص مناسب است. هر تولید کننده دوربین طیف وسیعی از محصولات را برای کاربری های متفاوت تولید می کند. برخی از معروفترین انواع دوربین ها مداربسته عبارتند از:

دوربین مداربسته دام : مناسب برای محیطهای مسقف اداری و تجاری

دوربین مداربسته بولت : مناسب برای محیطهای بیرونی به جهت ضد آب بودن

دوربین مداربسته باکس : مناسب برای شرایط خاص کاربری در صورتی که به لنز غیر عادی نیاز باشد

دوربین مداربسته گردان : مناسب برای مانیتور محیطهای مسیع. البته این دوربین نیاز به کاربر جهت چرخاندن دوربین خواهد داشت.

موضوع مقاله : انواع دوربین مداربسته IP

google+

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.